האם מהירות האתר משפיעה על הקידום של האתר בגוגל GOOGLE?

במאמר הקרוב נבחן כמה צעדים חשובים לשיפור המהירות של אתר הוורדפרס שלכם. 

אבל לפני שנתחיל עולה השאלה האם מהירות האתר באמת משפיעה על הקידום של האתר ב GOOGLE?

נכתבו על כך אין ספור מאמרים כולל פרסומים של גוגל אבל מהנסיון שלנו כמקדמי אתרים ברור לנו לחלוטין שמהירות הטעינה של האתר משפיעה על הקידום בגוגל. בכל הפרויקטים של קידום אתרים בשנים האחרונות התחלנו בתור צעד ראשון בבדיקת המהירות של טעינת האתר ושיפור המהירות במידת הצורך. בכל המקרים של אתרים איטיים שיפור מהירות השפיע דרמטית על המיקומים בחיפושים ב GOOGLE של האתרים.

חווית הגולשים

ככל שהאתר איטי יותר, במיוחד אם הזמן שלוקח לו לעלות היא יותר משלוש שניות – הדבר פוגע משמעותית בחווית הגלישה וחשוב אפילו יותר, גוגל “מענישה” אתרים איטיים ופוגעת בדירוג ובכמות הכניסות לאתר.

תחום שיפור המהירות הוא תחום רחב. צריך לשמור שהתמונות שמעלים לאתר לא יהיו כבדות מידי, צריך אחסון איכותי, לעיתים שימוש בספק CDN כמו cloud-flair יכול לעזור לשיפור המהירות, חשוב לבחור תבנית איכותית וקלילה לאתר הוורדפרס שלכם ועוד ועוד. דבר ראשון נתחיל עם 

צעד 1 – איך לבדוק את מהירות האתר שלכם?

בסרטון הבא נדגים איך לבדוק את מהירות הטעינה של האתר שלכם בכמה צעדים פשוטים ונמליץ איך לבדוק את המהירות בדרך הכי פשוטה ונכונה.

 המלצה על בדיקת מהירות עם הכלי החימני של פינגדום – PINGDOM

אפשר להפעיל את הכלי של PINGDOM גם מהנייד וגם מהמחשב והוא נותן תוצאות די קונסיסטנטיות (קבועות) למהירות האתר.

חלק מהאתרים לבדיקת מהירות שהיו פעם מאוד מומלצים כמו  GT-Metrix מאוד מבלבלים כי הם מראים תוצאות שונות ולא קונסיסטנטיות למהירות האתר. אני מציע לא לבדוק את המהירות באתר שמראה תוצאות לא קבועות.

כדי לבדוק את המהירות דרך PINGDOM – נכנסים לכאן >> כלי בדיקת המהירות של פינגדום

  1. מזינים את ה URL של האתר או העמוד באתר שאתם רוצים לבדוק
  2. בודקים מאיזה ארץ אתם רוצים לבדוק את המהירות (לצערי לא ניתן לבחור בישראל). אני ממליץ לבחור ארץ אירופאית. קחו בחשבון שהמהירות שתוצג איטית בשתים-שלוש עשיריות השנייה לעומת המהירות שמקבלים בארץ.
  3. לוחצים על כפתור “START TEST”

בדיקת מהירות האתר - pingdom

בדיקת מהירות אתר גוגל – כלי חינמי של גוגל

אפשרות נוספת לבדיקת מהירות האתר היא דרך כלי חינמי של גוגל שנקרא  – Pgespeed-insights

* חשוב להדגיש שהתוצאות שמקבלים מגוגל קצת מבלבלות, הציון שהם נותנים לא תמיד משקף את מהירות האתר. בנוסף ההמלצות של גוגל לא פשוטות להבנה וליישום. לכן קל יותר להסתכל על התוצאות של פינגדום

כדי לבדוק את המהירות – נכנסים לכאן >>  Pgespeed-insights

  1. מזינים את ה URL של האתר או העמוד באתר שאתם רוצים לבדוק
  2. לוחצים על כפתור “נתח”

בדיקת מהירות אתר גוגל

שיפור מהירות וורדפרס – ניתוח תוצאות בדיקת מהירות גוגל

גוגל נותן לאתר תוצאות בסקאלה שבין 1 ל- 100 כאשר 100 זה הציון הכי טוב.

כמו שצינתי קודם, התוצאות שמקבלים מגוגל קצת מבלבלות.
בצילום המסך למטה גוגל נתן לבלוג זה ציון של 97% שהוא מאוד גבוה. ציון שקיבלנו לאחר כמה וכמה מקצים של שיפור מהירות כולל בחינה של כל מיני תוספי קאש של וררדפרס. גוגל מספר שהתוכן הראשי בעמוד נטען תוך 0.5 שניה והדף כולו נטען תוך 1.4 שניות.

תוצאות בדיקת מהירות אתר גוגל

* חשוב לציין שהכלי הזה של גוגל הוא די מחמיר והוא נותן ציון נמוך לאתרים שלדעתי עובדים יפה מאוד מבחינת מהירות – כך שצריך לקחת את ההמלצות שלו בערבון מוגבל ולא להתרגש!צעד

צעד 1 – איך לשפר את מהירות אתר הוורדפרס שלכם בעזרת טכנולוגית קאש (Cache)?

בגדול שימוש בתוסף קאש הוא אחת הדרכים הכי מהירות לשפר את שיפור מהירות אתר הוורדפרס שלכם. בנמשך אסביר איך לבחור ולהתקין תוסף קאש.

קאש פלאגין לאתרי וורדפרס

 

שיפור מהירות וורדפרס – איך לבחור תוסף קאש (Cache)?

יש המון תוספים קאש חינמיים שניתן להוריד וזה אכן קצת מבלבל!

מצאתי באתר של של WP-begginer סקירה די טובה של 5 חמשת התוספים הכי מומלצים. כיון שיצא לעבוד הרבה מאוד לאחרונה על שיפור מהירות של אתרי וורדפרס אכתוב פוסט בקרוב על חמשת תוספי הקאש הכי מומלצים שלי.

הבחירה של תוסף קאש צריכה להיות מבוססת על בדיקה – תבדקו את המהירות של האתר שלכם לפני ואחרי התוסף שתבחרו. תרשמו לכם בצד את התוצאות אם השיפור הוא ממש טוב וירדתם מתחת לשלוש שניות אתם יכולים לעצור כאן. אם השיפור הוא לא כל כך מורגש תסירו את תוסף הקאש, תתקינו תוסף אחר ובדקו שוב את המהירות.

מהי טכנולוגית קאש (Cache)?

טכנולוגית הקאש  (Cache) מאפשרת שמירה של תמונת מראה (דף HTML סטטי) של כל דף באתר. כאשר גולש מגיע לדף מסוים הוא מקבל במהירות דף HTML סטטי שנשמר בזיכרון הקאש. בצורה זאת נחסך הזמן של פניות לשרת עבור טעינה דינאמית של קבצי תוכנה, פניה למסדי נתונים, טעינה של עיצובים, קבצי טקסט, תמונות ועוד.

שיפור מהירות וורדפרס – למה צריך את זה?

טכנולוגית הקאש (Cash) מאפשרת שיפור דרמטי במהירות הטעינה של דפי האתר. פרט חשוב גם מבחינת חווית הגולשים וגם מבחינת קידום ודירוג האתר בגוגל.

שיפור מהירות וורדפרס – למה זה חשוב?

גוגל מייחס כיום חשיבות מאוד גבוהה לזמן טעינת דפי האתר בסלולרי ובמכשירים ניידים. חשוב להגדיר בצורה נכונה את תוכנת הקאש עבור גלישה מהירה באתר שלכם, כדי שגוגל ימשיך להפנות לאתר לקוחות דרך חיפושים.

שיפור מהירות וורדפרס – מה עושים?

יש המון תוכנות (פלאגינים) של וורדפרס שמטפלים בנושא הקאש. אנחנו ממליצים על תוכנת  WP Super Cache שעושה עבודה מעולה מניסיוננו.

בקרוב אכתוב פוסט בקרוב על חמשת תוספי הקאש הכי מומלצים שלי…

 

שיפור מהירות וורדפרס

כתבו : רויטל ורד טבע

מתכננת אסטרטגיות מבוססות תוכן לקדום אתרים וכותבת תוכן

רויטל ורד טבע

אורי ורד

מומחה בקידום אתרי וורדפרס בגוגל, בניית אתרי וורדפרס  

אורי ורד
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן